Rakovina jako přítel
Na
tuto regresi jsem byla dlouho dopředu připravována, aniž bych
tušila souvislosti. Než mi bylo dovoleno přijmout ženu s
rakovinou, prošla jsem sama brutální očistou, abych si u sebe
zpracovala téma LÍTOST - až na kost, co se budem troškovat.
Děkuji Vesmíru za tuto lekci, snad jsem pochopila... A tak přišla
zkouška, jak to ustojím v praxi.
Přišla mladá žena s rakovinou prsu. Místo vlasů šátek, doma malé dítě. Víc než vlasy ji štvalo, že nemůže kojit. Nestavila se do role oběti, jen chtěla vědět, co jí chce její nemoc naznačit. Namísto lítosti jsem k ní cítila -a cítím- jen soucit a obdiv. Dnes vím, že jsme pro toto setkání musely obě dozrát, abychom se vzájemně nesrážely lítostí.
Proč rakoVINA? Protože její máma a babička taky... Slovy lékařů má k tomu predispozici. Dostala na to i razítko, dělali přec krevní testy. Z duchovní příčiny nezdědila špatné geny. Ženy si však po generace předávaly stejné vzorce chování. Mámu si skoro nepamatovala, umřela, když jí bylo 7. Maminka nesla stejnou zkušenost. Babička zemřela nesmířená, že opustila malou dceru.
V regresi nechávám Aničce nejprve prostor, ať si dovyživí to, co nejvíc potřebuje. Byl to pocit bezpečí. Stojí v zahradě, mezi vysokými stromy, mohla by se ztratit, však cítí bezpečí. Zkouší si ukotvit kořeny v zemi. Nejde to, motá se jí hlava. Ostatní stromy ji podpírají, drží ji. Dovolila si tedy opřít se o ně a kořeny si zapustila. Jakmile má kořeny, zaměří se na korunu. Chce vzlétnout, stává se ptákem...
"Jsem dravec, celý bílý, klidný, jen plachtím svým životem. Začínám mít radost, cítím svobodu... (nadechni ji zhluboka).
...Pták už přistál, sedí na kameni, je uvolněný... už jsem to zas já, tančím na kameni, skáču přes potok... (užij si to).
...Sedím opřená o strom, dlaněmi se dotýkám země, nasávám tu energii, na něco čekám... Je to máma (pláč). Hrozně bych jí chtěla něco říct, ale nejde to. Drží mě za ruce, hladí, ví, že je to pro mne těžké. JE JÍ LÍTO, že mě tu nechala. Pořád se usmívá, že to zvládnu, že jsem silná. Ví, že mi chybí."
(pláč)
"Bolí mne pravé rameno. Máma hladí, vytahuje mi ven STRACH ze samoty, z lásky, nepochopení, že zůstanu na vše sama. Má pocit, že to vzdávám a chci utéct. Mám se DRŽET ZEMĚ, NENECHAT SE UNÁŠET. MÁM BÝT SVÁ. TAKOVÁ, JAKÁ JSEM, JSEM DOKONALÁ. I se svou holou hlavou a velkou pusou."
"Proč musela odejít tak brzy?"
"Abych se naučila být sama, byla silná. Abych mohla bojovat za svůj život a život dalších. Ona musela bojovat za ten svůj, aby se vůbec narodila. Jako by ji tu nechtěli... Musela se moc snažit, aby se sem dostala. Odnesla si zkušenost LÁSKU, nikdy nemilovala nikoho tak jako nás, proto se sem snažila dostat."
Dceři matka sdělila:
TY ŽIJ KAŽDÝ DEN
UŽÍVEJ SI SVOU KRÁSNOU RODINU
NESTAREJ SE O NESMYSLY A MALIČKOSTI
VÍC CHOĎ VEN, VÍC PŘÍRODU
NEMĚJ TEN OBROVSKÝ STRACH, ŽE ZTRATÍŠ MUŽE, SYNA, ONI TO ZVLÁDNOU, KDYŽ BUDE POTŘEBA
A NEUTÍKEJ!!!
"Co ženská linie? Co je z ní cítít?"
"Celkově radost, láska, štěstí. Občas vyskočí smutek, zlost... Je tam 1 žena, pořád se hýbe, neukotvená a za sebou má 1 malou duši. Asi máma a dcera... Stojí hodně blízko, něco se mezi nimi stalo. Větší se zlobí, hýbe se, malá má strach, zároveň se směje, že to má brát v pohodě, má nechat věci být."
Anička pomáhá ženám najít k sobě cestu.
"Už je to klidnější. Malá chytá tu starší za ruku, jsou klidnější, spolu tancují."
"Co babička?"
"Strašně se mračí, snaží se mi říct, že byla taková vždycky. Má VÝČITKY vůči mámě, že ji tady nechala samotnou. Dost byla v sanatoriu, máma si ji ani nepamatuje. Mámě tečou slzy, hladí babičku po tváři, odpouští/nezlobí se... Ví, že to tak má být. Je ráda, že jsou zase spolu."
Všechny tří stojí v kruhu, propouští výčitky.
"Něco se děje...předávám jim své prso, zůstane tam s nimi," rozhodla se.
Vzkaz od ženské linie je stručný: "ŽIJ!"
- loučí se, propouští maminku...
"Jdu sama polní cestou, jsem šťastná, skáču, tančím, vidím stopy, skáču do nich, cítím slunce, teplo....jsem víc sama sebou....potřebuju tančit, chybí mi to!"
To
nejtěžší nakonec: stojí před ní bytost - RakoVINA
Bojí se, však neustoupí před ní.
"Vypadá jak smrtka."
"Jen ji pozoruj. Dívej se jí do očí, dívej se jí do srdce!"
Jak postupně opadá prvotní strach, mění i rakovina svou tvář.
"Mění se to, už je spíš hnědá, stín, pak tmavě modrá... Chtěla by odejít, ona na mně není závislá. To já ji držím!!! Bojím se, že se vrátí."
"Tak jí to řekni, že se bojíš. Řekni jí vše, co cítíš."
Sedly si vedle sebe a dlouho si povídají. Už spolu nebojují, spolupracují. Aby nemoc mohla odejít, domlouvají se ohledně stravování, pohybu, kdy může jít ven na slunce, co pít atd. Strach zmizel. Rakovina se stává vedle Aničky menší a menší, až je z ní jen malá kulička, sedící v dlani. Loučila se se slovy:
"KDYŽ SE NEBUDEŠ MILOVAT, TAK SE VRÁTÍM, ABYCH TI TO PŘIPOMNĚLA."
Anna ji naposled přitiskla k hrudi. Rakovina je v současnosti její nejlepší přítel. Největší učitelka. Vše vidí, nedovolí jí nic dělat polovičatě. Přišla ji naučit sebelásce a žít, v pravdě.
Zpětná vazba od Aničky:
Ahoj Andrejko!
1)
chybí mi tanec. V regresi jsem hodně tancovala a poskakovala.
Přesně tohle jsem dělala jako dítě. Prý ani ne ve 3 letech jsem
dokázala hodiny pouštět desky na gramofonu a tancovat po obýváku.
A tohle jsem prostě já a chybí mi to. Dělala jsem to snad až do
doby, než jsem šla na vysokou. Tancem jsem vypouštěla ven emoce,
uvolňovala se, dávala se do klidu. Byl to můj koníček i terapie
.
A už roky to nedělám. Došlo mi, že nepotřebuju meditační
koutek, ale repráky, hudbu, prostor a tu moji samotu. Klidně budu
tančit u vaření, ale budu
.
3) Po poslední dávce chemo jsem zažila velice krásné a zajímavé věci. Nevolnost většinou najíždí pár hodin po dávce, ale tentokrát jsem se na ni nějak připravila. Najedla jsem se, pololehla si do postele, byla s malým a pak mě nechali samotnou a já jsem nepotřebovala spát, ale uvolnila se a dostala jsem se do stavu jako při regresi. Probleskávaly mi různé věci. Viděla jsem, jak účinkuje ta červená tekutina, co mi pouští do žíly a nádor požírá (pamatuješ na Byl jednou jeden život a ty autíčka co jedly bacily? Bylo to něco podobného, jen víc abstraktní ). Taky jsem viděla náš nový dům, schody, které v něm budou a na nich seděl nahatý chlapeček, hrál si s kostkama. Byl úžasně klidný a mně okamžitě došlo, že je to náš další syn. Že čeká, až budeme připraveni a přijde za námi. Strašně mi to pomohlo. Hlavně psychicky a i první dva dny mi bylo fyzicky líp než při předchozích dávkách. Pak to bylo zase horší, ale celkově mám pocit, že jsem to zvládla fakt dobře. Dokonce jsem si dopřála se válet, i když už to ani nebylo tolik potřeba.
Tak to je asi vše, co jsem měla na srdci . Zatím si to vše ještě sedá. Učím se, je to pro mě nové. Jsem velice praktický a hmotný člověk, který potřebuje na vše návod a vysvětlení, aby to dělal správně, takže teď objevuji věci pro mě zcela nové a dost často úplně nepochopitelné . Snad se mi podaří do všeho více proniknout, uvolnit se a zklidnit. A moc ti děkuju, ze jsi mi tenhle nový obzor ukázala!
Těším se, až se zase potkáme!
K tomuto článku napsala Anička:
Mějte se rádi!
A moc děkuji Andrejce za to, že tu pro mě je! Anna M.
Pamatuj:
když se budeš své ne-moci bát, stane se z ní strašák. Ona je ta
část tebe samé/ho, která se nepřijala. Budeš-li ji nenávidět,
nenávidíš sebe, odmítáš ji = odmítáš sebe, bojuješ s ní =
nevyhraješ. Ty jsi ji stvořil/a, proto ji přijmi s respektem jako
učitelku. Vyslechni, co tě přišla naučit, vem si ponaučení a
nech ji jít, ať nemusíš opakovat ročník.
Autor textu: Andrea Kadlčková, Terapie-regrese.cz